השקעה בזהב

למה עכשיו?

משבר הקורונה מביא לעלייה מואצת של מחירי הזהב בכל העולם, בשל שלוש סיבות עיקריות:
1
כולם רוצים לקנות זהב: המדינות, הבנקים, גופי ההון ומשקיעים פרטיים מחפשים אפיק השקעה סולידי ונזיל. הנהירה לזהב מביאה להדללות מהירה מאי פעם של המלאים בכל העולם.
2
בתי הזיקוק בעולם מתקשים לעמוד בביקוש, במיוחד לנוכח ההגבלות על התעשייה בעקבות המלחמה בקורונה.
3
ערוצי ההספקה נמצאים במשבר, דבר המקשה על הובלת הזהב ממדינה למדינה.

Bank of America צופה כי כל אלה יביאו לשיא חדש של מחירי הזהב תוך שנתיים, לרמה של 3,000 דולר לאונקייה. פי 2 ויותר מהמחיר לאונקייה בתחילת שנת 2020.
חברת IGOLD הישראלית היא בין הבודדות בישראל ובעולם, המחזיקה במסגרת חוזית לאספקה שנחתמו לפני משבר הקורונה. חוזי הרכישה של החברה מאפשרות לה לשווק 100 קילוגרם זהב שיסופקו תוך זמן קצר לרוכשים.

למה זהב?

מה גורם לנהירה לזהב בכל העולם? הנה כמה סיבות טובות!
מדוע קנייה של מתכות יקרות בתצורתן הפיזית נחשב להשקעה סולידית המעניקה בטחון פיננסי יוצא דופן בכל עת?

מחזיקים את הנכס ביד

הבעלות על מתכות יקרות נחשבת לאחזקת נכס מוחשי, שאפשר להחזיק היד, ולא אחד הניתן להוכיח את קיומו מעל מסכי מחשב בלבד.

חסינות מלאה בפני אובדן, גניבה ונזקי סייבר

בעידן דיגיטלי בו חשבונות ניתנים לפריצה וזהויות עלולות להיגנב ולהימחק במחי מקלדת, הזהב נמצא מחוץ להישג ידם של האקרים מתוחכמים. אחזקת זהב באופן פיזי מאפשרת אחזקת נכס בעל ערך מחוץ לממד דיגיטלי כזה או אחר, עובדה המייצרת ביזור השקעה מומלץ במיוחד, לאור שמירתו על ערך יוצא דופן לאורך אלפי שנים.

אין סיכונים הכרוכים בצד שני

הבעלות הפיזית על זהב אינה תלוית חוזה ואינה תלויה בשום גורם מתווך השפיע על נזילותו של הנכס. הדבר חשוב במיוחד בזמנים של אי ודאות פיננסית ושווקים תנודתיים, בהם בנקים ובתי השקעות עלולים לייצר בעיה במימוש אחזקה של ניירות ערך שונים.

אחזקה פרטית וחסויה

כל משקיע יכול להחזיק בזהב באופן אנונימי לחלוטין. הבעלות על זהב אינה מופיעה במקום דוגמת חשבון בנק ומאפשרת בעלות פרטית וחשאית על נכס שזמין תמיד.

הזהב נזיל תמיד וניתן לניוד בכל רגע

הביקוש הקשיח לזהב הופך אותו לקל למכירה בכל מצב והבחירה אודות האופן בו נבחר לאכסן אותו תלוי לחלוטין בנו. בכל רגע נתון אפשר לשלוף אותו ולהעביר אותו ממקום אחד לאחר.
בכל רגע נתון ניתן למצוא בקלות מישהו שיהיה מעוניין לרכוש אותו מאיתנו תמורת מטבע שכיח או סחורה מסוג אחר באופן מידי וללא עיכובים בירוקרטיים כאלו או אחרים. עסקאות שכאלו יכולות להיערך בכל מקום בעולם ללא צורך בקיומם של מתווכים. אף אחד לא יוכל לעקל חשבון בנק ולהקפיא או להחרים את הזהב הנמצא ברשותכם ושום תקלה טכנית הקשורה ברשת מחשבים תוכל למנוע מכם את הגישה אליו. הבעלות הפיזית על זהב היא תעודת ביטוח מפני פעולות קיצוניות העלולות להינקט על ידי מקבלי החלטות בזמן משבר

קל לאחסון ונעדר הוצאות תחזוקה כבדות

אחת השאלות הנפוצות ביותר בנוגע לבעלות פיזית על זהב נוגעת, באופן טבעי, בדרך בה ניתן לאחסן אותו. הדרך הבטוחה והמקובלת היא כספת מקצועית, שהשימוש בה כרוך בעמלה קבועה וזולה יחסית. נסו לעצור לרגע ולהשוות את העניין לבעלות על נדל"ן, אחזקה הידועה בהוצאות האסטרונומיות שלה מצד המשקיע. ערכו הגבוה של הזהב אינו מצריך נפח אחסון משמעותי והרבה יותר קל ובטוח לשמור עליו מאשר על ערמות של שטרות במזומן. במקביל חשוב לציין כי את הזהב ניתן לשמור בכל מקום בעולם ולאו דווקא במדינה בה אתם מתגוררים, עובדה חשובה למדי בסיטואציה בה חלילה פוקד את מדינתכם משבר המונע מכם לממש את הנכסים הפיננסיים שלכם.

למי זה מתאים?

Artboard 1 copy

לבעלי הון זמין של 150 אלף שקלים ומעלה

Artboard 1

לבעלי תיק השקעות המעוניינים לגוון את הפרוטפוליו

Artboard 5 copy

להורים המעוניינים להבטיח את העתיד הפיננסי של ילדיהם

Artboard 1 copy 3

ליורשים של הון מזומן המעוניינים לגבש אסטרטגיית מיסוי חכמה

Artboard 5 copy

לפורשים המעוניינים להשקיע את כספי הפרישה במסלולים סולידיים ונזילים.

מהי הכמות שאת/ה רוצה לקנות?

מלאו פרטים ונחזור אליכם

* הסכום הסופי יקבע לפי הצעת מחיר פרטנית שאנו נשלח ונעילת השער תהיה בעת התשלום בפועל.